Римо – католицький костел в Кам’яному Броді існував ще до Другої Світової Війни. Знаходився він з правого боку при в’їзді до Кам. Броду (скорочена назва від Кам’яний Брід) зі сторони Довбиша. Відомо, що цей костел в 1931 році обслуговував отець Велик Павел Гнатович, який на постійно проживав в м. Новоград Волинський (Зв’ягель). В 1945 році костел в Кам. Броді обслуговував отець Яновський з Житомира, а коли він захворів, то отець Щипта (також з Житомира).

Костел був замкнений в 1958 році на розказ комуністичної влади. Речі, які служили до Літургії, людьми були перевезені до костелу в с. Слобода. Хоча костел і був замкнений, однак люди збирались на молитву по домівках, а в неділю і свята їздили, хто міг і хто мав чим їхати на Службу Божу в такі місцевості як: Житомир, Полонне, Новоград Волинський, Слобідка.

Також в даному часі з послугою до Кам’яного Броду приїздив отець Вітко, пробощ (парох) з Новограда Волинського. Служба Божа тоді правилась на католицькому цвинтарі (в Кам. Броді є три цвинтарі: католицький, православний і єврейський).

 Зараз по цьому костелі залишилось лише місце. Правдоподібно костел був зруйнований комуністичною владою. Осінню 1990 року для римо – католиків в Кам. Броді було дуже велике свято, бо перший раз за багато років в цій місцевості відправлялась Служба Божа. Люди приготували шопу, поставили стіл, який накрили білою скатертиною. В кам’яному Броді проживає близько 3 тис. мешканців, і понад половина з них має католицьке коріння. Першим пробощем в Кам. Броді був отець Станіслав Фірут SAC. Він також побудував костел, плебанію (дім де живе священик). Костел був посвячений 24 вересня 1991 року єпископом києво – житомирської єпархії Яном Пурвінським. Постійних прихожан в парафії налічується близько 300 осіб, 100 з яких це діти і молодь. В парафії працюють також сестри паллотинкі, вони провадять катихези (наука релігії) для дітей, провадять кухню для вбогих, доглядають за порядком в костелі.

 З 1996 по 1999 рік в Кам. Броді був проваджений постулат для кандидатів до Товариства Отців Паллотинів. В травні 2000 року для мешканців Кам’яного Броду було ще одне знаменне свято, в Житомирському кафедральному соборі вище згадуваним єпископом Яном Пурвінським був висвячений перший священик з цієї парафії, який має на ім’я отець Віталій Горбатих SAC (на даний час він навчається в Римі, закінчує писати докторську дисертацію з канонічного права). Після отця Станіслава Фірута SAC пробощем у Кам. Броді був о. Віктор Матушевський SAC. А зараз пробощем є о. Андрій Муха SAC. Як вікарії (заступники пароха) в Кам’яному Броді працювали такі священики: о. Андрій Бафельтовський SAC, о. Франциск Гомульчак SAC, о. Віктор Циран SAC, о. Андрій Муха SAC, о. Януш Гаврих SAC, о. Станіслав Кантор SAC і брат (монах) Іван Березін SAC.

Боже, благослови парафії в Кам’яному Броді.

Дубина Валерій SAC