У Житомирі 15 січня 2017 року відбулася щорічна традиційна театралізована хода Трьох Царів, яка символізує вічну боротьбу добра і зла. Переодягнені у янголів, чортеняток, лицарів та трьох царів – Каспара, Мельхіора та Балтазара віряни, збираються біля парафії Божого Милосердя, закликаючи присутніх до спільної ходи та пошуку Божої дитини.

cari_hoda_02

«Це така театралізована вистава, яка говорить, як три царі шукали Господа Ісуса, ми всі прихожани і мешканці Житомира приєднуємося до них, тому і маємо корони. Ми будемо іти вулицями міста, щоб знайти у костьолі Йоанна з Дуклі Йосипа, Марію та дитинку. Там буде живе дитя семи місяців. Просто, це є радість з Різдва Христового і хочемо тим поділитися з іншими», – розповідає настоятель Житомирської парафії Божого Милосердя о. Ярослав Ольшевський.

cari_hoda_03

На чолі із біблійними персонажами, більше сотні вірян одягнувши символічні корони з паперу, співаючи, рушили на майдан Корольова.

cari_hoda_04

«Таке дійство, наскільки я знаю в Україні проходить лише в Житомирі, навіть у Львові такого немає. Для нас – це честь представити нашого пана, саме сьогодні, у такий день», – каже Анастасія Киричук.

cari_hoda_05

«Коні, царі – це все, погода дуже гарна. Всі люди веселі, хороші. Дай Боже дожити на наступний рік іще ходити і так від року, до року, аж до ста років», – ділиться Юлія Корнілова.

cari_hoda_06

На сцені біля головної ялинки міста бачимо змія спокусника, його підданих чортенят, янголів та Адама і Єву, яких спокушають скуштувати заборонений плід.

Врешті, подолавши більше двох кілометрів, процесія зупиняється у костелі св. Йоанна з Дуклі. Саме там на учасників чекали Йосип та Марія з дитиною. Маленькому Ісусу три царі презентували свої дари, а парафіяни – співали пісень.

За матеріалами zhitomir.info і St. John of Dukla Parish

cari_hoda_12

cari_hoda_14