Рік 2017 багатий на різні ювілеї.

Спільнота ОКА в Україні святкує цього року Срібний ювілей свого існування. Натомість найстаршій з членів спільноти 27 лютого виповнилося 90 років. Достойна ювілярка пані Розалія Талько дуже кохає Об´єднання Католицького Апостольства. І хоча вже кілька років не підтримує зі спільнотою безпосереднього контакту, живо цікавиться життям ОКА і кожної особи, яка належить до спільноти в Житомирі.

R 4

Життя п. Розалії дуже багате не тільки на кількість прожитих років, а й на події, під час яких, будучи ще дитиною, розділила долю багатьох католицьких родин на Східних Кресах. ЇЇ батьки, люди віруючі, були репресовані комуністичною владою. Батько разом з групою чоловіків із села був вивезений і розстріляний як «ворог народу». Матір її померла дуже молодою, зоставивши кілька дітей. Розалія рано залишилася сиротою і в дуже важких варунках опікувалася молодшими. З часом переїхала до Житомира, де протягом багатьох років працювала в лікарні санітаркою, жертовно послуговуючи хворим. Багатьом із них особисто допомогла поєднатися з Богом. На початку 90-х років, з великою любов´ю до Церкви, п. Розалія брала дуже активну участь в поверненні будівлі семінарійського костьолу і його відновленні. То був час творення спільноти Об´єднання Католицького Апостольства в Житомирі. Від самого початку була дуже пов´язана зі спільнотою, хоча Акт апостольського зобов´язання склала пізніше. П. Розалія дуже охоче приходила на зустрічі спільноти, збагачуючи їх своєю скромністю, особистою культурою і добрим настроєм. Оскільки була самотньою і не створила своєї родини, перед своїм 80-річчям, разом зі своєю сестрою, яка мешкала в Хмельницькому, вирішила переселитися до неї, щоб разом зустрічати старість. Так сталося, що за кілька років першою відійшла до Господа її молодша сестра. Так пані Розалія залишилася в чужому для себе середовищі, сприймаючи ту непередбачувану ситуацію, як волю Божу.

R.3

На 90-річчя з дня народження, спільнота ОКА, аби її потішити, постановила відвідати Достойну Ювілярку. Делегація в складі 8 осіб (ОКА і 2 кузини), виїхала до Хмельницького. Достатньо довга дорога швидко минула. Незважаючи на лютневий день, яскраво світило сонце, пахло весною…

R 6

 Зустріч через багато років була великою радістю для всіх нас. Пані Розалія була дуже зворушена, зустрічала нас на порозі свого дому. З нагоди 90 річниці з дня народження, перший раз пережила Богослужіння в своєму домі. То був найбільший «подарунок» на свято. Після спільно пережитої Євхаристії, радість від зустрічі не мала меж… Ювілярка, як завжди, була зацікавлена спільнотою Об´єднання. Уважно слухала наші розповіді про Срібний Ювілей ОКА, про конгрес, що наближається і про беатифіковану недавно Єлизавету Санну. Питала про конкретних осіб зі спільноти. А, згадуючи різні історії з життя, дивувала нас всіх своєю пам´яттю і гостротою мислення. Під час спільної молитви ми помітили, як багато різних молитов залишилося в її пам´яті. Пані Розалія вже не може читати, бо втрачає зір, але кожного дня багато молиться і жертвує Господу свої терпіння. Не дивлячись на проблеми з зором і пересуванням, можна однак сказати, що на свій вік вона виглядає добре.

Всім переказує гарячі вітання і сердечну посмішку.

s. Jolanta Wagner SAC