Зарічани… І Національний конгрес учасників Об’єднання Католицького Апостольства. Зібрав нас на ОКА св. Вінцентій Паллотті, щоб усі ми були в єдиній спільноті.

Мальовничий край. Ліс. Річка. Тут розташована благодійна організація «Карітас – Спес». Чудовий храм св. Мартина Турського запрошує учасників Конгресу.

Неперевершені враження, спогади, відчуття, захоплення. Зворушувало все: приїзд, реєстрація, Служба Божа, відкриття ОКА, знайомство з групами, зустрічі, спілкування.

Ранок. Як все радувало серце! День починався із «Слава Ісусу Христу!». Саме так віталися всі і збиралися на ранкову молитву до храму. Щоденні Святі Меси, молитва перед фігурою Матері Божої Фатімської об’єднали нас із різних куточків України. Не забували ми в молитвах і про тих, хто захищає нас і зберігає мир на нашій рідній землі.

Духовне збагачення отримала від конференцій. Отець Валентин Матушевський доречно висвітлив питання Єдності у Святому Письмі, оскільки на сучасному етапі розвитку суспільства саме Єдність є дуже актуальною. Використання екранізації дало можливість краще зрозуміти суть теми. Єдність Бога Отця + Сина + Духа Святого подавалась у вигляді трикутника, який об’єднує Любов, у вигляді трьох свічок, які є одним цілим.

Наголошувалось на тому, що «Це – ніби три особи, але це – один Владика». Запам’ятались також слова про те, що «Єдність – це дар і вона базується на Любові».

Отець В’ячеслав Гриневич продовжував тему Єдності. Приємно вражена такою великою кількістю цитат. Це і визначення Єдності за «Тлумачним словником української мови», і слова Св. Іоанна Павла ІІ про брак Єдності у суспільстві, і цитати з творчості М.Коцюбинського, і О.Олеся. А як пронизують душу слова Т.Шевченка із віршів «Гайдамаки» про слов’янські народи і «Єретик» про те, що «Коли розбивається єдність, то наступає сирітство». Слухала з особливою цікавістю. Перечитаю, випишу цитати і розкажу іншим.

Сестра Моніка і отець Валентин, розповідаючи про Пресвяту Трійцю, викликали в мене неабиякі емоції. Який великий знак запитання тепер переді мною?! У мене в кімнаті є ікона А.Рубльова «Пресвята Трійця», але я ніколи не задумувалась над тим, що вільне місце за столом може і ще хтось зайняти. Гадаю, що над цим питанням тепер задумається кожен, хто слухав конференцію. Вдумаймось, з Ким ми поєднуємось, Кого ми приймаємо під час Причастя?! Чи варті ми того, щоб сісти за один стіл із Пресвятою Трійцею?!

Моєму позитивному враженню не було меж. На конференції прозвучали такі вислови: «Єдність є вписана в Серце Бога» і «Символом дару є відкриті руки». Який глибокий зміст несуть у собі всі слова! Вважаю, що ці вислови можуть бути окремими темами для обговорення.

У рефераті п. Донателли, Голови Генеральної Ради ОКА, ще раз підкреслюється значення Єдності, щоб всі були однією отарою, бо у Св.В.Паллотті було бажання: зараз, тут і тепер. Мудра жінка, вона підійшла після виступу до Юлії, яка робила переклад її реферату, присіла на підніжжі лавки, на якій сиділа Юля з чоловіком (обоє незрячі!) і з материнською ласкою, ніжністю довгенько з ними розмовляла. Розмова була приємною, бо Юля посміхалась. І тут процитую слова п. Донателли із реферату: «Людина у спільноті має віддавати себе іншим». Вражаючий учинок. Пані Донателла показала своїм прикладом, як треба наслідувати Христа.

Вдячна за презентацію української культури та звичаїв, за ансамбль «Льонок», театральну виставу. Тут треба відзначити талант О.Віктора Матушевського, який грав на гітарі, і нашої ведучої п .Тетяни Корнійчук. Українські народні пісні під їхнім керівництвом співали всі.

Висловлюю подяку нашим куховарам. Смачно готували і українськими вареничками пригощали.

Низький уклін організаторам Конгресу. Щира подяка усім священикам і сестрам. Їх називаю Людьми з великої літери. В їхніх очах є Божа іскорка. Це Люди з безцінним Божим даром, який вони з великою любов’ю передавали всім присутнім. Ніколи не забуду щасливе обличчя с. Іоланти, яка віддала стільки зусиль та енергії для організації цієї визначної події. Здавалось, що ми всі один одного знаємо. Хочеться, щоб ця іскорка не погасла в наших серцях, щоб завжди несла світло для інших людей.

 

Нехай Господь благословляє

Вас в кожну хвилину,

Бо Ви єднаєте нас всіх

В єдину родину.

 

Одеса

П.Зося Волосевич

 

Р. S.   Дякую о. Станіславу  і о.Юрію. Якби не вони, то я б нічого цього не знала і не бачила.