Як Стати Паллотином?

 

       Паллотином ніхто не народжується, і ніхто не стає ним протягом однієї хвилини. Рішення реалізувати покликання в паллотинській родині є початком чудової пригоди з Вікентієм Паллотті і Його духовними синами. Пізнаючи паллотинську духовність, людина одночасно вчиться спільнотового життя. Для святого Вікентія були дуже важливими поняття „разом” та „спільно”. Спільнотове життя – це ділення радості і щоденних турбот, це спільна праця і молитва людей з різними характерами і здібностями. Все це сприяє взаємному збагаченню.

       Той, хто вирішив жити ідеалами і харизматом святого Вікентія Паллотті, приходячи до Товариства, розпочинає формацію, котра складається з кількох етапів: постулат, новіціят і духовна семінарія (для кандидатів до священства) або юньорат (для братів) і врешті постійна формація, котра відбувається кожного дня на протязі всього життя.

    ПОСТУЛАТ - це перша зустріч з Товариством, котра триває один рік, в одній з паллотинських спільнот України. Час постулату передовсім є призначений для розпізнання і внутрішнього упевнення кандидата щодо свого покликання, так щоб той міг вільно його реалізувати. Також завданням постулату є приготувати кандидатів до новіціяту через молитву, конференції, дискусії, працю, спорт і відпочинок.

       НОВІЦІЯТ - називається також початковим періодом – це особливий час в житті кожного паллотина, час, котрий запам’ятовується до кінця життя. В цьому часі новіціюши, брати та клерики, отримують фундамент, на котрому будуть будувати слідуючу свою духовну та паллотинську формацію. Час новіціяту має змінювати кандидатів на справжніх Божих людей, закоханих в Христі, з’єднаних з Церквою та Товариством, людей, котрі готові працювати для інших за прикладом святого Вікентія Паллотті.

     Дякуючи особистій та спільнотовій молитві, щоденній Євхаристії, котра є центром кожного дня, та іншим побожним практикам, таким як медитація, духовне читання, молебень, новіцюші поглиблюють свою віру, щоб поступово розвивати свою приязнь до Ісусом. На закінчення першого року (який проводиться в паллотинській спільності в м.Вадовіце – Польща) новіцюши отримують вбрання Товариства, котре символізує приналежність до цього ж Товариства.  Другий рік новіціяту є початком формації у Вищій Духовній Семінарії отців-паллотинів в місті Олтажев  в Польщі.

     CЕМІНАРІЯ - це місце молитви, науки, здобування досвідчень і час всестороннього розвитку.

   Семінарія не є лише вищим учбовим закладом. Семінаристи розпочинають новий етап поглиблення духовної, наукової, людської та пасторальної формації, щоб після закінчення шестирічного приготовлення отримати Таїнство Священства і служити там, куди скерують Господь і настоятелі.

Семінаристи з України навчаються в паллотинський семінарії в Польщі -Вища Духовна Семінарія отців-паллотинів (Олтажев). http://www.wsdsac.pl/

Також пропонуємо

семінарія покликання