Парафія Преображення Господнього

м.Сарни

Рівненська область

вул. Червоноармійська, 7

34500

тел.-факс: (03655) 22453

Служба Божа кожну неділю о 09.00.

 

 Парафія Божого Милосердя

м.Кузнецовськ

вул.Перемоги, 17 кв.11

34400

Служба Божа щонеділі о 17.00

 

 Парафія Святого Іоанна Хрестителя,

м.Дубровиця

34100

вул. Прибережна, 1

Служба Божа щонеділі о 12.00 – українська мова

 

 

 Сарни - невеличке містечко на кордоні Полісся і Волині, засноване вкінці XIX століття. Перед Другою Світовою війною Сарни було містом військових, які охороняли східні кордони Польщі. Парафія заснована у 1921 році. Служби Божі відправлялись в дерев’яному костелі. В 1936 році розпочато будівництво нового костелу під покровительством Преображення Господнього. Друга Світова війна не дала закінчити будівництво, та на щастя костел був вже накритий дахом.

Внаслідок війни і політичних подій того часу більшість прихожан виїхали до Польщі або загинули.

 Сарни увійшли до колишнього Радянського Союзу. Отець-настоятель Ян Левінський змушений виїхати до Польщі та забрати з собою ікону Божої Матері Остробрамської. До віруючих, які залишилися, доїжджав о.Серафим Кашуба. На той час це було єдине місце, де католики з навколишніх районів могли зустрітися на спільну молитву. В 1959 році місцева влада закрила храм та перетворила на склад харчових продуктів.

В 1991 році парафія відроджується і костел повернено невеликій кількості католиків. До них доїжджав о.Кшиштоф Кравчак з Славути. Від осені 1992 року тут починають працювати отці-паллотини: о.Францішек Гомулчак SAC та о.Ярослав Ольшевський SAC.

Як виявилося, під душпастирську опіку необхідно було взяти католиків з оточуючих місцевостей: Клесів, Томашгород, Рокитне, Дубровиця, Кузнецовськ. На даний момент отці-паллотини з Сарн обслуговують парафії в Сарнах, Дубровиці, Кузнецовську.

 Костел і парафіяльний будинок знаходилися в руйнівному стані, тому відразу було розпочато ремонтно-будівельні роботи. Після їх завершення, 5 серпня 1995 року відбулося урочисте посвячення. В урочистостях прийняли участь архієпископ Владислав Зюлек з Польщі (ординарій Луцької дієцезії) та Львівський митрополит Мар’ян Яворський. Впроваджена ікона Матері Божої Остробрамської, яка після довгих років перебування в Польщі, повернулася на своє місце.

В 1995 році настоятелем парафії призначено о.Андрія Вальчука SAC, який і до того там працював, а пізніше в 2006 році заміняє його о.Петро Ворва SAC. Спільнота є невеликою, нараховує кілька десятків прихожан. На зарашній час настоятелем е о. Владислав Лукасевич SAC.

 Друга парафія під покровительством св.Іоанна Хрестителя, в якій працюють отці-паллотини, знаходиться на відстані 35 км на північ від Сарн в м.Дубровиця. Тут зберігся чудовий старовинний храм, який був окрасою Волині, а тепер занепадає. Початок його побудови припадає на 1698 рік. Консекровано храм в 1742 році і передано отцям-піярам. Вже у 1832 році царські власті вигнали піярів, а святинею опікувалися дієцезіальні отці. Після ІІ Світової війни радянська влада закрила святиню.

На початку 90-х років XX століття зроблено ремонт храму місцевою владою, яка хотіла відкрити тут Будинок культури. Після того, як Україна отримала незалежність, общині місцевих католиків наново дозволено молитися в храмі. В листопаді 1992 року урочисто посвячено костел єпископом Марк’яном Трофим’яком. Спільнота парафіяльна з кожним роком налічує меншу кількість осіб, а храм занепадає через брак коштів на ремонт.

Наступна парафія, розташована 75 км на захід від м.Сарн – цем.Кузнецовськ. Місто нараховує 40 000 осіб, побудоване в 70-х роках. Там знаходиться Рівненська атомна електростанція, працівники якої з’їхалися з колишнього СРСР.

 Дізнавшись, що в місті проживають католики, настоятель о.Францішек Гомулчак SAC відкриває каплицю, котра знаходиться в одній з квартир багатоповерхового будинку. В 1994 році, парафія під титулом Божого Милосердя, еригована і нараховує близько 40 чоловік. Служба Божа відправляється кожну неділю. Парафія є молодою і енергійною та знаходиться на етапі зростання.

Праця отців є нелегкою, через невелику кількість парафіян та значну відстань між парафіями.

Незважаючи на труднощі, отці-паллотини з Сарн та Рокитного спільними зусиллями організовують щомісячні Дні молоді для бажаючих з Луцької дієцезії. Це є добра справа, яка збирає молодь, готуючи її до подальшого християнського життя. Це дає радість і дозволяє з надією дивитись в майбутнє.

також пропонуємо: День Молоді в Сарнах.