Дієцезіальний Санктуарій Матері Божої Фатімської

Житомирська область

Баранівський район

вул. Костельна, 9

12724 смт.Довбиш

Тел.: (04144)51-3-52,

(04144)51-0-04;

E-mail: dovbsac@mail.ru

 http://dovbysh-fatima.org.ua

Служба Божа недільна:

10.00 – польська мова

12.00 – українська мова (для дітей)

18.00  – українська мова, 19.00 (літо)

Служба Божа щоденна:

18.00 (зима), 19.00 (літо) – понеділок

8.00 – вівторок – субота, польська мова

18.00 (зима), 19.00 (літо) – вівторок – субота, українська мова

Кожного дня Розарій, за півгодини до служби.

 

Знімок екрана 2015-05-06 о 21.55.12Парафія в Довбиші є найбільш численною з усіх українських парафій, де працюють отці-паллотини. З шести тисяч населення Довбиша 75% становлять жителі, які мають польське коріння. Такий відсоток пов’язаний з тим, що в 1925-1935 рр. Довбиш (тоді Мархлевськ) був центром польського району, утвореного після Жовтневої революції. Нині в цьому містечку майже 2 тисячі осіб визнають католицьку віру.

Парафія в Довбиші після тривалої перерви почала функціонувати 1989 р., коли став приїжджати о.Вінцент Вітко з Новограду-Волинського. За допомогою парафіян він побудував тимчасову дерев’яну каплицю. Через те, що о.Вінцент опікувався великою кількістю інших парафій, він звернувся з проханням про допомогу до о.Олександра Мілевського SAC, який тоді був вікарієм у Житомирській катедрі. Великого Четверга 12 квітня 1990 р. отці-паллотини в особі о.Олександра розпочали свою постійну працю в Довбиші. Спочатку парафія прийняла за покровительку св.Анну, як це було й раніше. Але о.Олександр був глибоко переконаний, що покровителькою парафії має бути Матір Божа Фатімська. Тяжко було в цьому переконати людей, тому що вони звикли до давньої покровительки, та й про події у Фатімі тоді ще нічого не знали. Отець Олександр, попри труднощі, робив усе, щоби привезти статую Матері Божої Фатімської до Довбиша. В серпні 1990 р. на допомогу настоятелю з Польщі приїхав о.Станіслав Фірут SAC, нововисвячений паллотин.

 

Мрії здійснюються

Нарешті справдилася мрія о.Олександра: за допомогою о.Станіслава Курацінського SAC статуя Божої Матері з Фатіми приїхала на Житомирську землю. Урочиста процесія і посвячення скульптури Матері Божої Фатімської відбулись 13 жовтня 1990 р. Відтоді багато парафіян та паломників (їхня кількість сягає декількох тисяч) з інших парафій щороку в травні та жовтні беруть участь у святкових Літургіях.

На сьогоднішній день у Довбиші стоїть гарний новий храм, збудований у 1991-1995 рр. стараннями парафіян, отців-паллотинів, зокрема о.Олександра Мілевського SAC, різних католицьких і полонійних організацій із Західної Європи. 25 грудня 2000 р. єпископ Ян Пурвінський, ординарій Києво-Житомирської дієцезії, оголосив храм дієцезіальним санктуарієм. Завдяки старанням єпископа Маркіяна Трофим’яка парафія отримала з Західної Європи орган на 35 голосів. Сам єпископ освятив його під час святкової Літургії в жовтні 2006 р.

 

Організація душпастирства

H7sKWB_UDOYУ парафії отцям-паллотинам надають плідну допомогу сестри із Згромадження Слуг Ісуса. Душпастирська діяльність охоплює працю з дітьми, молоддю та дорослими. Тут існують різні групи: дитячий ансамбль, хор, міністранти, лектори, сімейні кола, кола Живого Розарію тощо. Щомісяця отці-паллотини відвідують майже 70 хворих парафіян. У катехизації беруть участь діти та молоді, котри активно беруть участь у житті парафії. Також для них щорічно проводять різні заходи, зокрема присвячені відпочинку. Декілька років поспіль у Довбиші відбувається фестиваль Марійної пісні, в якому бере участь велика кількість виконавців.

Священики з Довбиша опікуються також парафію в селі Грузлівець. Там Служба відбувається у старенькій домівці. Парафія існує від 1998 р. Через те, що кількість парафіян становить лише кілька осіб і більшість із них – люди похилого віку, парафія занепадає.

Також пропонуємо: Культ фатімський