Вікентій Паллотті (1795 – 1850)

 

pallotti_smalВікентій Паллотті народився в Римі 21 квітня 1795 року. Там він провів усе своє життя. Своїм життям та діяльністю він дав початок новим справам, вплив яких на апостольську місію Церкви буде тривати ще кілька століть. Те, що Вікентій Паллотті зробив на протязі 32 років своєї священницької діяльності, здається просто неймовірним. Якась невідома сила запалювала в його серці гарячу любов до Ісуса Христа.

Він був пастирем і вчителем, ректором школи й професором, суспільним діячем і заступником знедолених, оратором і проповідником, вихователем молодих богословів, відданим покровителем солдат, ув’язнених і хворих, приятелем злиденних, гостем найвищих ієрархів Церкви, автором багатьох книг і статей, невтомним натхненником місій, добрим батьком бідних селян, основоположником вечірніх ремісничих шкіл, організатором братств і головою товариств, посередником між священиками й мирянами, що тлумачать знаки часу, засновником чернечих згромаджень. Усі його справи були спрямовані на спілкування з людиною. Кожного намагався зрозуміти, вислухати і подати назустріч руку підтримки. Кожну людину вважав особистістю. На своєму шляху зустрічав багатьох людей відкинутих суспільством. Він викликав довіру й надію на порятунок у Христі.

Сили для реалізації всіх цих справ Вікентій Паллотті черпав у Бога. Він дуже сильно й глибоко переживав Бога з нескінченною любов’ю й нескінченним милосердям. Любов до Господа була сенсом його життя. Слова св. Павла: «Бо любов Христа обіймає нас» (2 Кор. 5,14) розпалили в ньому внутрішній вогонь. Усе його життя – відповідь на цю любов.

„Я хотів би побувати у всіх лікарнях і в’язницях; хотів би бути увесь час у різних куточках землі, щоб надавати допомогу в недостатках знедоленим і злиденним, хворим у немочі, щоб учити непосвячених знанню святих…, щоб усе створіння знало і любило Бога, і щоб віддано служило Тому, хто є Батьком моїм, Добром моїм, Усією Істотою моєю. (Збірник документів.. ІІІ, 58)

Його активне християнство залучило велику кількість людей і зробило з ними щире чудо.

Вікентій Паллотті вже тоді зрозумів, що в рятівній, цілющій місії Церкви, повинні неодмінно брати участь усі віруючі. Тому в 1835 році дозріла ідея створення „Об’єднання Католицького Апостольства”. До нього входять священики і брати Паллотини, сестри Паллотинки, і світські люди. Тільки при умові постійної взаємодії й тісного співробітництва духовних і мирян в усім світі можливе здійснення всезагальної євангелізації суспільства. Головною метою „Об’єднання Католицького Апостольства” є пожвавлення віри й розпалення любові у всіх християн.

nasz-zalozyciel-06

Вікентій Паллотті помер в Римі, 22 січня 1850 року. Сто років після його смерті, 2 січня 1950 року Папа Пій XII проголосив його блаженним. Його тіло залишили в кришталевому гробі під головним вівтарем в костелі San Salvatore in Onda у Римі. Папа Іван XXIII 20 січня 1963 року оголосив блаженного Вікентія Паллотті – святим та апостолом Риму і покровителем мирян.

Об’єднання Католицького Апостольства засноване святим Вікентієм Паллотті. Він належить до числа людей, яких Бог у першій половині ХІХ століття обдарував своїми благодатями й натхненнями, щоб підтримувати Церкву і допомагали їй виконати її місію. Був людиною чину і глибокої молитви.

Паллотті проповідував, що кожна людина покликана до апостольства (не тільки духовенство, але і миряни) і на підставі заповіді любові повинна турбуватись про спасіння ближніх, так само як про своє власне. Тому і заснував Об’єднання Католицького Апостольства, до складу якого від моменту заснування входять: Товариство Католицького Апостольства (отці паллотини), Згромадження Сестер Місіонерок Католицького Апостольства (сестри паллотинки), Згромадження Сестер Католицького Апостольства та інші спільноти, які на протязі певного часу приєднуються.

Ціллю Об’єднання є оживлення віри, розпалювання любові серед віруючих, а також поширення віри у всьому світі, щоб була одна отара й один Пастир (Йн 10, 16).

Фундаментом Об’єднання є – слова святого Апостола Павла: любов Христа спонукає нас (2 Кор 5, 14).

Покровителькою Об’єднання є – Пресвята Діва Марія Цариця Апостолів.

Правління і духовний центр Об’єднання знаходиться у Римі в Домі Генерального правління Товариства Католицького Апостольства.

Об’єднання Католицького Апостольства є міжнародним об’єднаннямвіруючих людей мирян та духовенства. Його діяльність офіційно затверджена Апостольським Престолом у Ватикані.

Молитва в різних потребах за заступництвом св. Вікентія Паллотті

Святий Вікентій Паллотті, звертаюсь до тебе з довірою та надією на Твоє заступництво в моїх потребах.

Ти, який отримав стільки благодатей від Бога, навіть коли ще не отримав, то дякував, випроси у Бога для мене … . Дуже про те прошу, коли це згідне з Божою волею. Якщо я гідний бути вислуханий, то прошу, жертвуй за мене Отцю небесному Пресвяту Кров Ісуса Христа, заслуги і посередництво Богородиці Діви, ангелів і всіх Святих. Амінь.

Книга про життя св. Вікентія. Завантажити (pdf, 600 КБ)