Школа Апостольства Мирян імені Божого

Слуги Станіслава Шульмінського SAC.

Ідея заснування Школи повстала в 2000 році з прибуттям о.Анатолія Сіцінського SAC настоятеля парафія св.Климентія в Одесі. Ситуація парафії в той час була складна: небагато прихожан, постійні ремонти, невигідне місцезнаходження парафії. Ця ситуація спонукала до пошуку шляхів розвитку та використання приміщень в парафіяльному домі. В цей час формується біблійна група, яка стала поштовхом для створення Школи Апостольства Світських. Зроблено план діяльності і проект ремонту приміщень для потреб Школи. За допомогою звернулись до фонду Renovabis в Німеччині. Завдяки їхній допомозі зроблено ремонт будинку. В 2002 році розпочала свою діяльність Школа Апостольства Світських. В створенні концепції Школи о.Анатолію допомагав світський католик Олександр Доброєр.

Навчання в Школі двохрічне та має два факультети: біблійний та соціальний. Викладають в Школі: отці-домініканці, христусовці, священики дієцезіальні та миряни. Заклад організовує та допомагає в організації різних акцій, багато з яких мають екуменічний характер. Завдяки діяльності Школи відбуваються різні екуменічні зустрічі, почала працювати Духовна Рада різних конфесій в Одесі, відбувся третій Міжнародний конгрес теологів (богословів) Центральної та Східної Європи. Школа також організувала перший конгрес мирян в Україні, на якому головував Нунцій Апостольський в України архієпископ Іван Юркович.

 Школа Апостольства Мирян – навчальний заклад, де можна здобути початкову богословську освіту і пізнати основи хритиянської дияконії.

Мета школи – допомогти мирянам розпізнати своє покликання, підготувати їх до служіння .

Навчання відбуватиметься за такими спеціалізаціями:

 

Біблійний курс: слухачі вивчатимуть історію і екзегезу Святого Письма, біблійну археологію, життя і побут біблійних народів. Додаткові години будуть присвячені догматиці та християнській етиці.

Тривалість навчання – два роки. Заняття проходитимуть раз на місяць від п’ятниці до неділі. Перші заняття відбудуться 28-30 вересня 2007 року.

 

Підстави християнської дияконії: навчання матиме форму семінарів, присвячених проблемам організації допомоги особам, залежним від наркотиків і алкоголю та їх родинам; організації профілактики ВІЛСНІД, а також роботи з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД; опіці за людьми похилого віку на дому. Тривалість навчання – два роки. Заняття відбуватимуться раз на квартал по 3 дні.

 

Документи, необхідні для вступу:

 

Заява

Копія атестату про повну середню освіту, додаток до диплому

Копія диплому про освіту або довідку з місця навчання

Автобіографія

Направлення та характеристика від настоятеля парафії

Свідоцтво про хрещення

Медична довідка про стан здоров’я (форма У-86)

2 фотографії (3х4)

Копія першої сторінки паспорту

 

Документи приймаються до 10 вересня

 

Школа Апостольства Мирян

вул. Балковська, 209

65005 м.Одеса

Тел./ факс: 8(048)730-44-19                         (секретаріат);

8(048)728-01-23 (ректор)

 

З понеділка по п`ятницю з 9.00 до 17.00

 

E-mail: laici@mail.ru

Школа Апостольства Мирян(ШАМ) http://www.sham.com.ua