Парафія Святої Терези від Дитяти Ісус

Рівненська область

смт. Рокитне

вул..Незалежності, 38

34200

Тел.-факс:  (+38066)9089518

Служба Божа :

Понеділок о 18.00 / Вівторок  о 8.00 / Середа  о 18.00/ Четвер  о 18.00 /

П’ятниця о 8:00 / Субота о 8.00 / Неділя о 13.00/

 

Парафія Святого Томи

Рівненська область

Рокитнівський район

смт.Томашгород

вул. Гранітна, 2

34240

Служба Божа щонеділі о 10.45 та кожну пятницю о 18.00

                          

Рокитне - це районний центр Рівненської області, в якому знаходиться парафія Святої Терези від Дитяти Ісус, де працюють отці-паллотини.

Костел в Рокитному був побудований в 20-х роках XX століття. В ті часи ця місцевість належала до Польщі, по закінченню Другої Світової війни – до СРСР, а з розпадом союзу, з 1991 року – до України. Після війни костел перебудували на будинок культури, який існує і сьогодні.

DSCN0013Парафіян, які не мали власного костелу, таємно відвідували по домівках о.Антон Хоміцкий і о.Серафім Кашуба – капуцин. До 1957 року деякі вірні їздили до Сарн, пізніше до Пінська, який знаходиться в Білорусії. Більшість місцевих парафіян – вихідці з Житомирської області. Одні в повоєнний період приїхали в пошуках роботи на склозавод, інші – зазнавши репресій, повертались з місць заслання – Казахстану.

В 1990-1992 роках до Рокитного почали приїжджати о.Амброжи Міцкевич з Бердичева, з жовтня 1992 року – отці-паллотини з Сарн.

В середині 90-х років рішенням місцевої влади передано дерев’яний будинок на потреби парафії. Навесні 1995 року в Рокитному відбулося освячення новоствореної каплиці. Вона виглядала занедбаною, тому з того часу в ній проводилися ремонтні роботи. Добудовано та відремонтовано каплицю, яка може помістити до ста осіб, збудовано дерев’яний гараж, замінено увесь дах, відремонтовано декілька жилих кімнат.

Першими отцями, які почали працювати в парафії, були отці-паллотини о.Ярослав Ольшевський SAC та о.Францішек Гомулчак SAC. В 1994-1998 роках отцям допомагали сестри – домініканки.DSCN0028

З серпня 1997 року в Рокитному стали працювати двоє нових отців: отець – настоятель Марек Ксьонжак SAC і отець – вікарій Леонард Ласота SAC. Наступні отці, які працювали в ній: о.Віктор Циран SAC, о.Валентин Матушевський SAC, о.Владислав Лукасевич SAC, о.Шимон Кульвіцький SAC, о.Володимир Осіца SAC і о.Андрій Вальчук SAC.

Головною проблемою є невелика кількість парафіян, близько 100 осіб, більшість їх – люди старшого віку. Ситуація є складною, відсутність працевлаштування веде до виїзду молодих осіб у пошуках роботи. Радісно за дітей, які ходять на катехезу, тому що це є майбутнім даної парафії.

Крім парафії в Рокитному отці обслуговують також три інші парафії: в Томашгороді (відстань 15 км), Клесові (30 км), Купелі (76 км).

 Томашгород - невеличке селище, яке розташоване в Рокитнівському районі, посеред занедбаних кар’єрів.

Історична ситуація парафії Святого Томи в Томашгороді подібна до історичного шляху парафії в Рокитному. Перед війною тут також був костел, який в зв’язку з воєнними подіями був спалений. В роки Другої Світової війни та повоєнний період багато місцевих парафіян, здебільшого польського походження, через репресії змушені були втікати. Тому кількість їх є невеликою, але на щастя віра в їхніх серцях залишилась живою.

 Парафія в Томашгороді наново була зареєстрована в 1992 році і з того часу в ній працюють отці-паллотини з Сарн, а з 1997 року – отці-паллотини з Рокитного. Задопомогою отців-паллотинів, католиків Західної Європи та самих парафіян побудовано новий костел. Його побудова тривала з 1995 по 2005 роки. 8 жовтня 2005 року відбулася консекрація костелу.

Парафія в Томашгороді є молодою, енергійною, так як більшість парафіян – молодь і діти. Загалом налічується близько 90 осіб.

 Парафія Святої Варвари в Клесовііснувала перед Великою Вітчизняною війною в дерев’яній каплиці. Після війни там було розміщено магазин. В 1993 році приміщення повернено парафії. Воно мало жахливий вигляд і вимагало ремонту. Ситуація в парафії є також складною тому, що залишилось тільки декілька парафіян. Більшість парафіян, які жили тут перед війною, змушені були виїхати. Раніше до парафії приїжджали отці-паллотини з Сарн, в даний час нею опікуються отці-паллотини з Рокитного.

 Парафія св.Михаїла Архангела вКупелі почала існувати завдяки старанням о.Францішка Гомулчака SAC. Отці-паллотини почали приїжджати в Купелю з кінця 1992 року, а офіційно зареєстровано парафію в 1998 році. На початку сюди приїжджали отці із Сарн, але це було нерегулярно через велику відстань і погану дорогу. Від 1997 року регулярно починають приїжджати отці з Рокитного. Через те, що кількість парафіян налічує кілька чоловік і більшість з них – люди похилого віку, парафія занепадає.