Парафія Св.Климентія

вул. Балковська, 209

65005 м.Одеса

Тел.: (048)728-01-23; 728-01-24

 

Служба Божа в неділю:

8.00 – польська мова;

10.00 – російська мова;

17.00 – українська мова.

Служба Божа щоденна:(російська мова):

понеділок, середа, п’ятниця – 18.00

вівторок, четвер, субота – 8.00.

 

     Велику роль в історії Одеси, її матеріальній, культурній і духовній спадщині, зіграли католики. Ще й сьогодні, йдучи вулицями міста, можна побачити створені ними гарні будинки.

    Один із знаменитих польських архітекторів Домбровський в 1903-1906 роках спроектував і побудував неоготичний костел св. Климентія разом з іншими будинками, серед яких були будинок для сиріт, училище, дім для людей похилого віку. В 1913 році парафія нараховувала 17,5 тис. прихожан.

     На жаль вже в 1934 році радянською владою костел був підірваний, майно забрано, а священиків розстріляно.

      Радянська влада постійно боролася з вірою, та на щастя в Одесі працював о.Тадеуш Хопре. Він був одним із небагатьох священиків, які несли душпастерську службу на цій території в той час. Його незмінна позиція до влади, дозволили йому проводити служіння в костелі св.Петра, і це дало можливість зберегти єдину римсько-католицьку парафію в місті. Він також з невеликою, але сильною духом групою місцевих католиків, зміг повернути в 1991 році кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії, забраний радянською владою після війни та перетворений на спортзал.

      Цей священик отримав також згоду в 1993 році на відновлення парафії св.Климентія і запропонував її отцям-паллотинам. В 1994 році ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Ян Ольшанський передав цю парафію отцям-паллотинам. Умови праці перших отців були дуже важкі. Будинок був зруйнований. Для його відбудови необхідно було прикласти багато зусиль. Настоятелі крім того, що ремонтували каплицю, турбувались і про духовне відновлення парафіяльної спільноти. В ті часи там працювали о.Войцех Ющук SAC, о.Андрій Муха SAC, о.Веслав Пенський SAC, о.Петро Кубіцький SAC, о.Анатолій Сіцінський SAC. Нині відремонтована каплиця нічим не нагадує тієї руїни.

      В парафії св. Климентія проводиться катехізація, а для охочих є можливість навчатися польської мови. Щорічно відбуваються екуменічні зустрічі, а також реколекції для священиків Одесько-Сімферопольської дієцезії. При парафії діють різноманітні групи: біблійна, сімейна, харитативна та Школа Християнського Життя і Євангелізації. Інтелектуальний розвиток людини має йти разом з її розвитком духовним. Тому парафія св. Климентія організує різні семінари, зустрічі, а також Школу Апостольства Світських імені Божого Слуги Станіслава Шульмінського SAC.

     Завдяки допомозі католиків з інших країн, парафія і її діяльність дає змогу духовного розвитку всім, хто прагне повніше брати участь в житті Церкви на Сході.

також пропонуємо: Школа Апостольства