Парафія Святої Терези від Дитяти Ісус

Житомирська область

Баранівський район

вул. Довбиська, 62

12720 смт.Кам’яний Брід

тел. – факс: (04144)71-192

 

Служба Божа недільна:

10.00 – українська мова,

12.00 – українська мова

 

Служба Божа щоденна:

понеділок, середа, п’ятниця – 18.00

вівторок, четвер, субота – 8.00.

 

Kamienny_bród_kościółНевелике селище в Житомирській області, яке знаходиться в лісі. Дорога до нього кам’яниста. В центрі розташований фарфоровий завод. Про початок існування парафії пам’ятають лише старожили. Відомо, що там була каплиця, яку зруйнували в 30-х роках минулого століття. Після війни було збудовано невелику капличку в лісі, в яку відправляти службу приїжджали священики з Житомира, вони також таємно відвідували хворих по домівках. З приводу переслідування християнської віри в 1958 році капличку було зруйновано. Налагодження душпастирської роботи на даній території розпочалось з часів розпаду СPСР та правління М. C. Горбачова. Спочатку відправляти службу приїжджали священики з недалекого міста Новоград-Волинського, які за відсутності каплиці відправляли її на кладовищі. Далі група парафіян взяла на свої плечі відповідальність за відродження власної парафії. В результаті клопіткої праці парафію було зареєстровано.

 Отці-паллотини, які спочатку приїжджали з Довбиша, першу службу відправили в Кам’яному Броді 30 вересня 1990 року. На початку зими місцева влада дозволила відправляти службу в клубі. Спільно зі священиками приїжджали сестри Слуги Ісуса, які навчали польської мови та проводили катехізацію. Одночасно проводилось будівництво каплиці, яку 24 серпня 1991 року посвятив єпископ Ян Пурвінський – ординарій дієцезії. Від Різдва в 1992 році тут почав проживати о.Станіслав Фірут SAC. З того часу він став настоятелем цієї парафії. До 1996 року о.Станіслав проживав на квартирі, а потім – в новозбудованому будинку. В жовтні 1994 року в Кам’яний Брід приїхали працювати сестри-паллотинки, які займалися катехізацією дітей і відвідуванням хворих та іншими парафіяльними справами.

 В Кам’яному Броді проживає майже 1 тис. католиків, але в недільній св. Месі беруть участь лише біля 150 осіб. Кількість дітей, які проходять катехізацію, становить 40 чоловік, але багато з них, на жаль, не присутні на Літургії.

Головним завданням апостольської праці є допомога бідним і нужденним людям. З цією метою була створена кухня, де надаються благодійні обіди для дітей з неблагополучних сімей, одиноким людям та іншим малозабезпеченим категоріям громадян. Вихідцем з парафії є о.Віталій Горбатих SAC і о. Валерій Дубина SAC . Це свідчить про те, що праця отців-паллотинів приносить позитивні результати.  

Tetirka_kaplicaСвященики з Кам’яного Броду опікуються також іншими ближніми парафіями. Одна з них знаходиться в селі Тетiрка. Там не має каплиці і тому служба та катехеза проводяться в приміщенні дитячого садочка. На жаль, кількість парафіян зменшується, тому що більшість парафіян – це люди похилого віку.

 

 Oтці обслуговують також парафії в Зеленій Діброві (Яблонному) – на відстані 50 км та Соколові - 25 км. В Зеленій Діброві (Яблонному), де знаходиться невеличкий дерев’яний костел, проживає біля 200 чоловік, а на щонедільну службу приходить до 140 осіб, що є рідкістю на Україні. Люди в селі щирі, охоче допомагають та зорганізовані в церковному житті. Жити та працювати в селі ніколи не було легко, але справжня віра завжди давала надію на краще життя. ФОТО

 Історія храму в Яблоному (тепер Зелена Діброва).

Також пропонуємо: Історія Римо – Католицького Костелу в Кам’яному Броді